Kółka zainteresowań

KALENDARIUM

Kółka zainteresowań

Kółko szachowe
Gra w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi ucznia. Stwarza możliwości wykazania inicjatywy, kształci wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć, uwagę, koncentrację, a przede wszystkim inicjuje sytuacje wymagające abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Gra w szachy wpływa dodatnio na zwiększenie aktywności umysłowej ucznia, przyczynia się do rozwoju inteligencji. Szachy kształcą te cechy charakteru, które prowadzą do zwycięstwa nie tylko na zawodach sportowych ale i w życiu. Wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, uczą wytrwałości, poczucia odpowiedzialności za własne decyzje, odwagę. Uczą myśleć obiektywnie i nie lekceważyć żadnego przeciwnika. Nauka gry w szachy wpłynie na lepszy rozwój logicznego myślenia uczniów, a przez to ułatwi rozumienie treści matematycznych.

Kółko techniczno-modelarskie
Głównym celem kółka jest rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz myślenia technicznego. Zajęcia uczą planowania działań, tworzenia odpowiednich rozwiązań oraz sprawnego ich realizowania. Podczas zajęć chłopcy uczą się także twórczego myślenia, rozwijają swoje zainteresowania, uczą się odpowiednich postaw wobec pracy na zajęciach – rzetelności, wytrwałości, cierpliwości, współpracy w grupie, dyscypliny. Uczniowie poznają różne techniki budowy i rodzaje materiałów. Tematyka zajęć jest związana z porami roku, świętami i innymi uroczystościami oraz tematami pociągającymi chłopców jak np. pojazdy. Wykorzystywane techniki pracy dostosowywane są do indywidualnych możliwości ucznia.

Rugby
Rugby wciąż nie jest w Polsce popularną dyscypliną sportu, choć stan ten z roku na rok się poprawia. Sport ten wielokrotnie myli się z futbolem amerykańskim, a są to dwie zupełnie różne dyscypliny. Rugby czasem nazywane jest chuligańską grą dla dżentelmenów lub grą dla twardych graczy o gołębich sercach.

W naszej szkole zajęcia odbywają się w odmianie bezkontaktowej tzn. Rugby Tag.
Rugby, to nie tylko sport i ruch na świeżym powietrzu. Jest to również etos rugbisty na który składają się takie wartości jak:
– przede wszystkim szacunek
– szanuj przeciwnika
– szanuj sędziego
– każdy mecz graj tak, jakby był najważniejszy

Kółko taneczne

Kółko gier planszowych

Nasi Darczyńcy

Nasi partnerzy